Atrakcje turystyczne nad morzem

plaża

Atrakcje turystyczne nad morzem

Sty 7, 2018 Wypoczynek by Adminek

Warto wynająć pokoje w Rewalu, bo tu, jak i w pobliskich miejscowościach jest wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest na pewno kolejka wąskotorowa. A niewiele brakowało, by ciuchcia zniknęła na zawsze. PKP stwierdziły, że eksploatacja nadmorskiej linii kolejki jest nieopłacalna i ją zamknęły. Tylko dzięki uporowi władz gminy, które przejęły ją od PKP, zainwestowały w jej modernizację, ciuchcia jeździ znów na trasie między Pogorzelicą a Trzęsaczem. Wynajmując noclegi w Rewalu możemy skorzystać z  przyjemności przejechania się kolejką, która rozwija prędkość maksymalną 25 kilometrów na godzinę.

Wynajmując pokoje w Rewalu możemy tą kolejką pojechać do Niechorza, a tu jest zbudowana 130 lat temu zabytkowa latarnia morska. Po raz pierwszy, światło zapalono w niej w 1866 roku, używając  do tego celu lampy olejowej z 4 knotami. Światło tej latarni morskiej można dostrzec z odległości 20 mil morskich. Gdy już znajdziemy noclegi w Rewalu, możemy się cieszyć słońcem i morską wodą, która w Rewalu jest czysta. Plaże w Rewalu uhonorowano w konkursie „Błękitna flaga”. To bardzo ważne wyróżnienie, bo świadczy o dbaniu o ekologię, a także jest swoistą reklamą miejscowości. Miejscowość  ta jest jednym z większych kurortów nadbałtyckich w województwie zachodniopomorskim.

Ta wielkość jednak nie przytłacza, właśnie dzięki niskiej zabudowie rozciągającej się między brzegiem morskim a szosą można znaleźć najciekawsze noclegi w Rewalu. Urozmaicona architektura, zadbane ogródki przydomowe, liczne kawiarenki, kwieciste place, nastrojowe oświetlenie ulic – to wszystko nadaje Rewalowi charakter przytuliska. Rewal zachwyca swoją urodą, zadbaną zielenią oraz dobrze utrzymanymi chodnikami i ulicami – podkreślają wczasowicze wynajmujący noclegi w Rewalu i przebywający tam tylko okazjonalnie. Ta opinia nie zmienia się od kilku lat. Dokładnie od momentu, gdy gmina zakończyła układanie gazociągu i kanalizacji. Wówczas przystąpiono do porządkowania otoczenia – urządzono nowe zieleńce, wymieniono oświetlenie i nawierzchnię na głównych ulicach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *