Polskie nadmorskie kurorty

plaża

Polskie nadmorskie kurorty

Sty 3, 2018 Wypoczynek by Adminek

Jeśli ktoś lubi spacery plażą , to właśnie powinien szukać noclegów w Rewalu. Wczesnym rankiem lub przy zachodzie słońca, na pewno spotka rewalskich rybaków, przygotowujących się  do wypłynięcia w morze lub wracających z połowów. Na plaży w Rewalu jest bowiem baza rybacka. To wszystko może zobaczyć tylko ten, który wynajął pokoje w Rewalu na okres swojego wypoczynku. Pobyt w Rewalu w czasie wakacji to niezapomniane wspomnienia. Rewal to dawna osada rybacka położona nad Bałtykiem, na wysokim wybrzeżu klifowym, 8-15 m wysokości nad poziomem morza. W centrum Rewala stoi nowy kościół katolicki z ciekawym, wykonanym w miedzi, ołtarzem.

Podobnie jak każda miejscowość gminy, tak i Rewal – centrum administracyjne, kulturalne i oświatowe – ma swoją specyfikę. Decydują o  tym liczne pensjonaty i domy gościnne. Na uwagę zasługują niskie ceny noclegów w Rewalu. Nie powiemy dziś ile ich jest, bo ciągle powstają nowe. Mieszkańcy stale inwestują w bazę noclegową – budują, rozbudowują, modernizują. Wszystko po to, by wczasowiczom i turystom oferować coraz wyższy standard wynajmowanych przez  nich pokoi w Rewalu. Miejscowość  ta jest jednym z większych kurortów nadbałtyckich w województwie zachodniopomorskim. Rewal nie ma za sobą jakiejś niewiarygodnej historii.

Prawdopodobnie istnieje od XV wieku i prawie przez 400 lat była to mała ,rybacka osada. Dopiero w XIX wieku, kiedy założono tu kąpielisko, Rewal stał się zauważalny. A uruchomienie kolejki  wąskotorowej otworzyło mieszkańcom Rewala okno na świat. Przyjeżdżało tu coraz więcej ludzi, bo już wtedy Rewal zaczynał być nadmorskim miejscem wypoczynku. Dziś Rewal jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową nie tylko w Polsce, ale i za granicą. A to wszystko stało się za przyczyną mieszkańców, którzy uwierzyli, że warto postawić na turystykę i wypoczynek. Zawsze było można wynająć pokoje w Rewalu, ale kiedyś były to noclegi  w Rewalu w domach prywatnych. Oprócz noclegów w Rewalu w wymienionych już miejscach, znajdziemy je na licznych polach namiotowych, bazach turystycznych czy campingach.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *